Reference

Mé zkušenosti s kurzem angličtiny u Open English jsou pozitivní ve všech směrech. Nejprve jsem nevěděla, co mi kurz po telefonu může přinést, ale nyní vím, že hodně. Lekce probíhaly v příjemném a přátelském duchu a vždy na jiné téma, které zrovna bylo aktuální. Díky tomuto uvolněnému a naprosto přirozenému stylu jsem odbourala zábrany, krásně se rozmluvila a obohatila svou slovní zásobu. Kurz naprosto naplnil mé očekávání a až přijde ten správný čas, tak se prostřednictvím Open English posunu ještě o další kus vpřed. Také velmi oceňuji přístup, který tady mají k lidem, nám žákům. Děkuji a přeji hodně úspěchů v této pohnuté době.
Bára Weinerovámanažerka
S paní Mgr. Martinou Vokurkovou Chocovou jsme začali spolupracovat v polovině školního roku, kdy neočekávaně musela odejít naše učitelka Aj. Velmi jsme ocenili důslednou přípravu na každou vyučovací hodinu, dostatek materiálu, ale i pěkný přístup k dětem. Hodiny probíhaly hravou formou, využívalo se maňásků, písniček a tanečků – prostě mnoho podnětů, které děti nenásilnou formou vtáhly do výuky. Na závěr děti dostaly "vysvědčení", se slovním hodnocením a doporučením, jak s dětmi dále pracovat. Naše spolupráce zatím nebyla dlouhá, ale doufáme, že bude i nadále pokračovat.
Daniela Horákovázástupce ředitele pro MŠ mateřská škola Králův Dvůr, Počaply
Chtěla bych se podělit o svoji zkušenost týkající se výuky angličtiny v Open English, kterou zastupuje paní Martina Vokurková Chocová. Paní Martina vyučuje mě a moje dvě malé děti od letošního února, dojíždí za námi přímo domů a velice pečlivě a poctivě se nám věnuje. Hodiny má dobře koncipované, promýšlí je hodně dopředu a hlavně dokáže vyhmátnout, na co je potřeba individuálně se zaměřit. Při výuce nezapomíná ani na zábavu, takže hodiny strávené s její angličtinou nejsou nudné, ani jednotvárné. Děti dokáže zaujmout a získat pro práci hravou formou, zejména pohybem, zpěvem a výraznou gestikulací. Děti jsou nadšené, když přiveze plyšovou opičku Cheeky a začne s nimi anglicky komunikovat. Vždy jsem si myslela, že je zapotřebí, aby batolata a předškolní děti vyučoval rodilý mluvčí kvůli výslovnosti, dikci apod., i když se jedná jen o jednoduché věty přizpůsobené vývojovým možnostem jejich psychiky. Názor jsem musela změnit, protože ani rodilý mluvčí by neodvedl lepší práci než paní Martina Vokurková Chocová. To však není pravidlem, předškolní a zejména školní děti stále (až na výjimky) učí lidé málo kompetentní. Učí je memorovat slovíčka apod, ale cizí jazyk jako přirozený komunikační prostředek se někam vytrácí.
PhDr. Gabriela Pilousováklinický logoped Barunka 3 roky, Davídek 15 měsíců
Paní Martinu Vokurkovou Chocovou, respektive Open English, bych ráda doporučila všem, co za své peníze investované do vzdělávání očekávají pozitivní výsledky, všem co očekávají kvalitní výuku. Prošla jsem pár kurzy a soukromými výukami. Všude jsem se setkávala s jedním a tím samým - nedůsledností ve výuce, velmi často s promarněným (protlachaným) časem a tím nejpodstatnějším - nekvalifikovaným lektorem. Ne každý, kdo má certifikát, je také dobrý učitel. Paní Martinu znám od dob, kdy jsem pracovala na pozici Project manager v reklamní agentuře InterCom Praha, tedy přibližně od roku 1998. Byla první z lektorů, která výuku přizpůsobila našim skutečným potřebám. Jsem ráda, že mohu potvrdit, že je výbornou lektorkou a hlavně důslednou. Každá hodina byla velmi svědomitě připravena a rozvržena tak, aby zaujala a obsahovala vše podstatné. S paní Martinou jsem spolupracovala i nadále po odchodu do společnosti Dimar, kde jsem pracovala na pozici obchodní ředitelky. Musela jsem se domluvit s holandskými vlastníky a novými klienty se zahraničním zastoupením. Naše spolupráce tak byla najednou na bázi individuální výuky zaměřené na odbornou tématiku a prezentační dovednosti s angličtinou spojené. Při pracovním vytížení, které moje pracovní pozice vyžadovala, jsem potřebovala lektora, který se mi uměl časově přizpůsobit, který byl velmi důsledný. Mnohdy jsem byla unavená, nesoustředěná a výuka tak byla pro lektora samozřejmě mnohem náročnější. Paní Martině se dařilo připravit výuku tak, aby mě zaujala, abych se na ni soustředila a byla pro mě mnohdy i zábavou. Zbožňovala jsem vybranou literaturu, která byla poslechově pouštěna na audiokazetách. Pokaždé jsem se těšila na další hodinu, abych se dozvěděla, jak příběh bude pokračovat. Věřím, že veškeré kurzy, které paní Martina organizuje v rámci své společnosti Open English, dělá s maximální přípravou a nasezením a že jejími spolupracovníky jsou stejně tak kvalitní lidé jako je ona sama.
Zuzana Teřlovápodnikatelka zuzana.terlova@felwite.cz
S výukou angličtiny pod vedením Martiny jsem byl moc spokojený. Je hodně lidí, kteří umí dobře anglický jazyk, ale málo je těch, kteří své znalosti a dovednosti dokážou předat jiným. Naštěstí Martina patří do té druhé skupiny. Hodina byla vždy dobře připravena a nikdy jsme se nenudili. Velké plus bylo pro mne, že výuka neprobíhala klasickým "školským" způsobem, ale mnohem zábavnější formou. Většinou se stane, že se sejde skupinka studentů s různým stupněm znalosti jazyka a s různým stupněm motivace se učit jazyk. Tak tomu bylo i v době kdy jsem navštěvoval kurz já. Martina se dokáže individuálně přizpůsobit možnostem a úrovni jednotlivých studentů. Snaží se motivovat zkušenější studenty, aby pomáhali těm méně "zdatným" a tím se sami zdokonalovali. Nikdo si tak nepřipadá jako outsider, ani jako ten, kterého ostatní "zdržujou". K tomu je potřeba nejen zvládnout výborně anglický jazyk, ale také umět dobře komunikovat. Takže už nemusí mít nikdo dilema, zda se začít s Martinou učit cizí jazyk, ale kdy začít.
Bc. Jaroslav HrabákFacility & Maintance Manager habys@post.cz
Já jsem se začala učit anglicky až ve 40 letech a v průběhu prvních 3 let jsem vystřídala různé jazykové kurzy - stále na úrovni "věčný" začátečník. Potom jsem začala chodit na kurzy k Martině. Kromě toho, že hodina pro mě byla vždy velmi zábavná - promyšlená příprava, střídání různých aktivit a velmi povzbudivý přístup - jsem po 2 letech jsem složila mezinárodní jazykovou zkoušku FCE. Přála bych sama sobě a všem dětem, které s angličtinou začínají, potkat stejně "zapáleného" učitele, který umí svým přístupem probudit zájem o výuku tak přirozeným a zábavným způsobem, jako Martina.
Zdena Voldánováhlavní účetní zdena.voldanova@seznam.cz
Zdravím všechny a začnu tím že se představím a pak přejdu k tomu důležitějšímu, a to proč mít za učitelku Martinu Vokurkovou Chocovou. Jmenuji se Matej Chrenka, je mi 21 let studuji na Západočeské univerzitě v Plzni obor Humanistika. U Martiny bych začal především tím, že hodiny anglické výuky s ní, které jsem navštěvoval, mě velmi obohatily, hlavně co se týče komunikace v angličtině, psaní dopisů nebo sestavování vlastního CV, což se mi později hodilo, když jsem se zajímal o brigádu v zahraničí. Samozřejmě musím zmínit, že jen díky Martině mám nyní certifikát z FCE, přestože jsem flákač a úkoly jsem moc nedělal, dokázala mě Martina i tak dostatečně připravit. Na Martině a na jejích hodinách je nejlepší to, že má ohromnou trpělivost, dokáže udělat hodiny zajímavými, poučnými a samozřejmě zábavnými. Ještě teď si pamatuji texty písniček, které jsme spolu zpívali. A pozor! Nebyly to žádné anglické říkánky, ale moderní anglicky zpívající skupiny a zpěváci, například Nickelback nebo Amy Macdonald. Proto pokud Vás baví angličtina a chcete se zlepšit, nebo se chcete anglicky naučit a máte strach nebo se jen stydíte v angličtině mluvit, neznám snad lepšího učitele než Martinu. Kromě toho, že je skvělý učitel, je i příjemný člověk, se kterým je sranda a stojí za to ho poznat lépe. Tak to zkuste. Život je objevování a poznávání a angličtina s Martinou otevírá cestu do světa. Děkuji za to, že Martina byla mojí učitelkou.
Matej Chrenkastudent VŠ daemonsse@seznam.cz
Martiny hodiny byly hlavně vyvážené a organizované. Za lekci jsme zvládli od každé části z FCE velký kus a ještě jsme byli nuceni mluvit pouze anglicky, takže konverzace bylo také dost. Právě proto na její hodiny může chodit i ten, kdo se nechystá na zkoušky FCE. Martina chodila na lekce vždy připravená, řekla bych přesně na minuty, takže mi čas utíkal pod rukama, stále bylo co dělat a vlastně i proto to byly jediné lekce kdy jsem byla schopna udržet pozornost a tím pádem se i něco naučit. Martině je skvěle rozumět, je trpělivá Vám to vysvětlit třeba i třikrát (takže jsem nikdy neměla stres z toho, že bych byla ve skupině pozadu) a ochotná individuálně kontrolovat domácí práce-klidně i pomocí e-mailu. Nikdy jsem na jejích hodinách nedělali NIC zbytečné a NIC nevysvětlitelné-vše Martina rozebrala,vysvětlila a když náhodou něco nevěděla, do příští hodiny o tom sehnala víc informací, než bylo možné najít. Z jejích hodin jsem chodila šťastná, protože jsem věděla že peníze a čas, který jsem tomu věnovala NEBYL ZBYTEČNÝ. A protože hodiny byly často zábavné odcházela jsem i příjemně naladěná. Vyzkoušela jsem různé druhy škol a spousty učitelů, ale Martina u mě vyhrává asi právě tím, že lekce jsou připravené a mají hlavu a patu.
Barbora Chrenkovástudentka VŠ bara.cmara@atlas.cz
Zdravím, ráda bych také přidala pár řádků o výuce Martiny Vokurkové Chocové. Jako studentka vysoké školy jsem již prošla mnohými kurzy anglického jazyka a tak mohu soudit, že Martina je jednou z nejlepší českých lektorů, se kterými jsem se doposud setkala. Kurzy s ní jsem navštěvovala dva roky v Berouně a mohu říci, že to byl pro mou angličtinu největší přínos. V jejích hodinách rozhodně nepostrádáte strukturu, dynamiku, připravenost a hlavně přátelský přístup. Kurzy vedené Martinou jsou zároveň zábavné a rozhodně si z nich odnesete znalosti, jak z obecné angličtiny, tak třeba i z oblasti business. V neposlední řadě bych ráda zmínila ochotu, protože mi Martina mnohokrát pomáhala i mimo kurzy. Závěrem bych tedy doporučila kurzy v Open English těm, co váhají, protože Martina je kvalitní lektorka a skvělý člověk, takže nebojte se "vsadit na správného koně".
Kateřina Čepelovástudentka VŠ

Poslední články
z blogu

Je to tu! Vloni jsem měla rekord v postování táborů nezvykle brzy, tak letos tu máme opačný…
Zpátky do školy! Také už se nemůžete dočkat? Po několika měsících domácí výuky a pak volna v…
Je to tu! Každý rok mě bombardujete o něco dřív a já letos normálně trhám rekord a…