Anglicky za 30 hodin, je to reálné?

Říkáte si: „co je to za nesmysl“? Za tak krátkou dobu se přeci nikdo Anglicky nenaučí. Aspoň ne tak, aby se domluvil. A to je právě ono! Mluvení, to nám dělá v cizím jazyce největší problém.

Mluvit, obklopit se, poslouchat…

Zamysleli jste se někdy nad tím, proč to tak je? Proč??? Proč strávíme studiem cizího jazyka několik let, pak vyjedeme do zahraničí a nejsme schopni si  v restauraci objednat jídlo nebo se zeptat na cestu? Je chyba v nás? Stydíme se? Nebo si pořád myslíme, že toho neumíme dost?

A co takto se podívat jakým způsobem se v naší zemi vyučují cizí jazyky. Většina z nás se cizí jazyk začala učit ve škole. Někteří už na základní, jiní až na střední. To znamená, že někdo se učil cizí jazyk 4 roky, někdo dokonce 8 – 12 let!!! Je to normální? Jak je možné, že průměrné malé dítě se naučí svůj mateřský jazyk během roku až dvou?! Odpověď je jednoduchá. Protože na něj máma, táta a všichni kolem neustále mluví. Nikdo mu nevysvětluje gramatické jevy, nikdo ho nenutí biflovat celé sloupce slovíček. Dítě vstřebává jazyk přirozeně, vnímá ho jako součást svého bytí a učí se v daném jazyce přemýšlet. Neřeší, jestli se na něj mluví česky, anglicky nebo estonsky.

A to je to tajemství! Kdo se chce naučit MLUVIT cizím jazykem, musí se především přestat učit „tradičně“ – tak jak nás to učili ve škole. Přestaňte se učit o jazyku, naučte se jazyk POUŽÍVAT!!!

Perfektní znalost gramatiky ani věčné biflování slovíček vám nepomůže k tomu, aby se cizí jazyk stal vaší součástí. Pokud se nechcete donekonečna stydět otevřít v cizině pusu, musíte se naučit v daném jazyce automaticky přemýšlet a k tomu nepotřebujete dlouhé roky studia. Zdlouhavý je akorát systém, který nás učí nejdřív si v hlavě překládat české slova, věty a fráze do cizího jazyka a pak ještě přemýšlet, jestli mají ten správný gramatický tvar.

Cest a způsobů jak se naučit rychle a efektivně mluvit cizím jazykem je hned několik. Vyberte si tedy tu správnou pro Vás a vykročte po ní. Uvidíte, že to jde a jde to rychle, když se chce. 🙂

Jednou z cest můžou být kurzy EasyLingo ve kterých se opravdu naučíte jednu úroveň angličtiny za 30 hodin. Podívejte se na referenci, kterou jsem o nich pro vás natočila.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Pokud hledáte nejlepší online školu u nás na výuku jazyků, tak EasyLingo určitě vyzkoušejte!

Hodně zábavy s učením Vám přeje Open English!

 

Martina Vokurková Chocová

zakladatelka Open English
Angličtina mě provází celým životem. Nesnášela jsem učit se věci nazpaměť, a právě proto učím jinak, než se učí v klasických školách. Jsem zakladatelkou Open English a autorkou online kurzu pro děti CoolBeans. Díky více než 20 letým zkušenostem s učením pomáhám dětem i dospělým s tím, jak se přestat bát mluvit, jak správně vyslovovat, aby vám v cizině rozuměli a ukazuji cestu, jak se můžete naučit přirozeně, zábavně a napořád.
Komentáře